logo

reklam

Ali İsmail Korkmaz’ı anneler uğurladı!

Ali İsmail Korkmaz’ın cenazesi sabah saatlerinde memleketi Hatay’a gönderildi. Korkmaz’ın cenazesi son kez baba evine getirildi. Ailesinin gözyaşları sel oldu. Gezi eyleminde oğlu Ethem Sarısülük’ü polisin silahından çıkan kurşunla kaybeden Ethem Sarısülük ve yine etlemlerde oğlunu kaybeden Abdullah Cömert’in de annesi de ailenin acısını paylaşmak için koştu taziye evine… Acılı anneyi sakinleştirmek kaybettiği oğluna yanan Ethem Sarısülük’ün annesine düştü.

Bu arada Ali’nin cenazesine CHP’li vekillerin yanı sıra İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hasan Koçyiğit de katıldı.

Eskişehir’de 2 Haziran’da gerçekleşen Gezi eylemi sırasında polisin biber gazlı müdahalesinden kaçarken kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğrayan Ali İsmail Korkmaz beyin kanaması geçirmişti. Anadolu Üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz, tedavi gördüğü Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Korkmaz’ın cenazesi bugün kaldırıldı.. Türkiye’yi yasa boğan cenazeye, yine Gezi olaylarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün ailesi de katıldı.

Ethem’in annesi, ağabeyi Mustafa ve kardesi İkrar acısını bağrına basıp Korkmaz ailesinin acısını paylaşmaya gitti.

Ekinci’de hiçbir dükkan kepenkleri açmadı. Antakya Ali için yasta.

‘ETHEM’LE BİRLİKTE ALDIK SELAMINI ALİ İSMAİL’

Ağabey Mustafa Sarısülük Twitter’da şunları yazdı:

“Annem, ben, kardeşim İkrar ve eşim olmak üzere toplamda yaklaşık 30 kişi Ali İsmail kardeşimiz için Hatay’a varmak üzereyiz. Hatay girişi. Ali İsmail’i bekliyor herkes. Bekliyoruz.
Ağlamak.. kelimeleri bir bütün yapıp cümle haline getiremiyorum … Bir devrimci gördük. Başı dik. Onurlu. Bize selam verdi. Ethem’le birlikte aldık selamını Ali İsmail.”

Ali’nin tabutunun başında oğullarını yitiren anneler gözyaşları tuttu. Abdullah Cömert’in, Ethem Sarısülük’ün ve Ali İsmail Korkmaz’ın annesi aynı acıyı paylaştı. Ali’nin tabutuna kalpaklı Atatürk bayrağının örtüldüğü de dikkatlerden kaçmadı.

ONBİNLER MEZARLIĞA YÜRÜDÜ

Antakya’da on binler Ekici mezarlığına yürüdü. “Bizi de öldürün memleketi kurtarın” sloganları atıldı.

En önde Anadolu Üniversitesi’nden arkadaşlarının taşıdığı “Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür” pankartı yer aldı.

Binlerce kişi “Ali İsmail ölümsüzdür”, “Hükümet istifa”, “Katil Devlet hesap verecek” sloganlarıyla yürüdü.

Ali İsmail Korkmaz’ın cenazesi defnedildi.

Cenaze töreninin ardından kitle eve doğru yürüyüşe geçti.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ